۱۴ اردیبهشت

خورش فسنجان

خورش فسنجان
خورش فسنجان از خورش‌هاي خوشمزه و سنتي ايران است. خورشي كه از گردو يا مغزهاي ديگر مثل فندق، پسته و بادام تهيه مي‌شود. در اين خورش از گوشت قرمز تكه‌اي يا چرخ‌كرده و گوشت انواع پرنده‌ها و حتي ماهي استفاده مي‌شود.

Ingredients

Instructions

  1. طرز تهیه: مرغ را پخته به تکه های کوچک ریش ریش کرده جدا می گذاریم.گردو را کمی خرد کرده یا بکوبید وهمراه آرد نخود چی کمی تفت میدهیم تا رنگ آن عوض شود . بعد آب یا آب مرغ را اضافه کرده وکمی بجوشد تا بودی خامی آردنخودچی برود بعد رب انار را اضافه میکنیم به اندازه ای که رنگ وترشی که می خواهید را به دست آورید.چند جوش که زد مرغ پخته را اضافه می کنیم. اگر خورش فسنجان شیرین دوست دارید به آن کمی شکر اضافه کنید.

Notes

خورش فسنجان را  با گوشت قرمز وکفته قلقلی هم میتوانید درست کنید.

در برخی از شهرها، به جای رب انار، از شیره انگور در فسنجان استفاده می کنند.

این خورشت لذیذ و آسان معمولا با پلو سفيد صرف می شود. خصوصا در فصل سرد سال و برای نهار بسیار خوشمزه است نوش جان!!

این خورشت در نقاط مختلف کشور عزیزمون به شکلهای مختلف پخت میشه و بعضیها ترش و بعضیها شیرین و بعضیها ملس دوست دارن. رب انار انواع مختلفی داره که بعضیها خیلی ترش و بعضی ها ملس هستن و به نسبت این ترشی باید در خورشت اضافه بشن ولی دو قاشق سر صاف رب انار برای فسنجان ملس کافیه پس اگر ترش دوست دارید میتونید یکی دو قاشق بیشتر استفاده کنین و اگر شیرین دوست دارین میتونین یک قاشق رب اناز اضافه کنین و دو سه قاشق شکر.فوت کوزه گریش اینه که وقتی رب انار اضافه میشه و بلافاصله خورشت رو بچشین احساس میکنین ترشیش خیلی کمه و این در حالیه که اگر بیست دقیقه بعد همون رو بچشید متوجه میشید اصلا کم نبوده و ترش شده و این به خاطر اینه که ترشی رب انار خودش رو بعد از دقایقی نشون میده و همین باعث میشه بعضیها به اشتباه بیفتن و ترشیش رو زیاد کنن

رنگ فسنجان

رب انار باعث تیره شدن رنگ گردوها میشه. نکته دیگه اینه که اضافه کردن شکر رنگ فسنجان رو به قهوه ای تیره و سیاهی میبره. همچنین خیلی ها برای خوشرنگتر شدن فسنجان در اون یک قاشق رب گوجه میریزن.

نکته برای روغن انداختن

اگر غذاتون آماده شده بود و دیدید روغن ننداخته میتونید در آخر نصف لیوان آب سرد اضافه کنین.این به روغن انداختن خورشتتون کمک میکنه.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *